Polki przy kawie. Rzecznik Praw Dziecka składa skargę…

Z przesłanych skarg do Rzecznika Praw Dziecka wynika, że polskie dzieci są odbierane spod opieki rodziców i umieszczane w obco kulturowych rodzinach, co łamie prawo ustanowione w Konwencji Haskiej o utrzymaniu języka ojczystego i zachowania tożsamości dziecka.

Marek Michalak RPD, zwrócił szczególną uwagę na proceder nadmiernej ingerencji holenderskich służb w życie polskich rodzin. Z przesłanych skarg do Rzecznika Praw Dziecka wynika, że polskie dzieci są odbierane spod opieki rodziców i umieszczane w obco kulturowych rodzinach, co łamie prawo ustanowione w Konwencji Haskiej o utrzymaniu języka ojczystego i zachowania tożsamości dziecka.

Jak donosi Rzeczpospolita, opisywane przez rodziców praktyki holenderskich organów budzą zaniepokojenie co do adekwatności podejmowanych środków i ich zgodności z Konwencją o Prawach Dziecka.

3 komentarze do “Polki przy kawie. Rzecznik Praw Dziecka składa skargę…”

  1. Moj syn od 5 tyg uczeszcza do przedszkola ma 2lata i 7miesięcy nauczycielka w szkole zaproponowala zebym udala sie z nim do consulatiebureau poniewaz syn sie buntuje miewa wtedy napady placzu i sie zlosci przechodzi teraz bunt dwulatka , w domu nie mam z nim takiego problemu sporadycznie sie buntuje w przedszkolu zdarza się to częściej tutaj problemem dodatkowym jest bariera językowa nie rozumie kompletnie co nauczycielki do niego mówią. Powoli sie przyzwyczaja do przedszkola lecz to jeszcze troche zajmie czasu ktorego on naprawde potrzebuje. Wracając do sedna zgodzilam sie na to nie przemyslalam sprawy teraz czekam na informacje odnosnie spotkania minęły 2tyg jeszcze nie uzyskalam informacji to znaczy ze mam sie martwic ? Bo szczerze oglądając te filmiki zaczynam sie niepokoic….

    1. Najwazniejsze to nie panikować, proszę konsekwenie tłumaczyć, że dziecko potrzebuje czasu na aklimstyzację. Nie ma powodu do zmartwień. Wystarczy obserwować dziecko i porozmawiać z przedszkolankami, że dziecko potrzebuje czasu i akceptacji.

    2. Polacy nic nie zglaszajcie I nie proscie o pomoc dla dzieci polskich. Zawsze mowcie ze wszystko jest dobrze. W przeciwnym razie zaczna robic akta I odzywac sie instytucje. Skieruja dzieci do specjalnych szkol jak I zabiora dzieci.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: