Polskie Media w Holandii

Polki przy kawie.

Działanie jest współfinansowane w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

Ewa Żyźniewska rozmawia z synem Janem na temat kim czuje się jej syn urodzony w Holandii. Czy czuje się Polakiem?, dlaczego mówi po polsku?, co to znaczy być Polakiem?…

W kolejnym odcinku Ewa Stasinowska przeprowadza wywiad z Ewą Żyźniewską na temat jej najnowszego projektu zatytuowanego: Polskie ślady na Syberii uchwycone w kadrze, to najnowszy projekt fundacji Poolse Media. Opowiada i ilustruje ślady jakie pozostały po zesłańcach politycznych, terrorze stalinowskim i czystkach NKWD. Więcej o projekcie w wywiadzie.

Wywiady:

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Zachęcamy do przekazania darowizny na realizację projektu Polska Tożsamość. Koleją z Amsterdamu do Irkucka. Więcej informacji pod numerem telefonu +31 611 42 79 46

                 Fundacja Poolse Media rozpoczęła nowy cykl poświęcony Polakom sukcesu w Holandii. Chcemy się tym samym przebić przez medialny bełkot i pokazać nas Polaków z prawdziwej strony.

Sylwia Grzankowska jest przykładem Polki, która wszystko co posiada zdobyła pracą, wysiłkiem i dużym poświeceniem. Dziś jest właścicielką salonu fryzjerskiego W&S Academy w Bussum.

Jej praca to nie tylko zdobyty fach ale pasja, która powoduje, że wciąż się rozwija w swoim zawodzie. Zapraszamy do obejrzenia odcinka pilotażowego z W&S Academy Bussum.

Stichting Poolse Media  adres: Blaricum

Wpłaty w EUR – numer konta: NL66 INGB 0006 6963 91

Wpłaty w PLN – numer konta: NL26 INGB 0020 1219 11

Witamy na stronie Fundacji Poolse Media. Polskie Media dla Ciebie i z myślą o Tobie.

Strona należy do Fundacji Poolse Media, która jest zarejestrowana w Holandii.

Naszym celem jest promocja Polski i Polaków w Holandii. Kształtowanie pozytywnego wizerunku Polaków w Holandii .

Zajmujemy się medialnym wsparciem inicjatyw, projektów, tworzonych przez inne fundacje, osoby fizyczne.

Naszym głównym celem jest dbałość o utrzymanie języka polskiego przez dzieci Polaków, zamieszkałych w Królestwie Niderlandów.

Nasze inicjatywy i projekty to wywiady, filmy istruktażowe, reportaże, zapowiedzi wydarzeń , monitorowanie wybranych imrez kulturalnych.

Chcemy być blisko Was, tylko wspólnie możemy pokazać, że Polska i Polacy to siła i charakter. Piękno ukryte w kraju i w ludziach, którzy reprezentują Polskę.

Dla naszych darczyńców przesyłamy materiały z nagrań oraz gotowych projektów! Tworzymy polskie produkcje medialne w Holandii!

Świat oczami Dziecka. Spotkania z Historią Polski. Nowy projekt fundacji.

Amsterdam, to jeden z pilotów reportażu Polska Tożsamość. Koleją z Amsterdamu do Irkucka. Projektu, który został przygotowany z myślą o determinantach dzięki którym zostaje zachowany język polski pomimo trudności, na które napotykają Polacy poza granicami Polski. Zderzenie zachodu ze wschodem. Amsterdam i Irkuck to dwa miasta, czy aż tak różne?

Irkutsk Projekt

http://halopolonia.tvp.pl/34137628/16102017-2220

Pilot projektu Poolse Media Polska Tożsamość. Koleją z Amsterdamu do Irkucka. Projekt dotyczy zachowania języka polskiego i polskiej tożsamość przez Polaków zeslanych na Sybir. To tylko pilot projektu. Mozna mieszkac 7000km od Polski i dalej mieć ją w sercu ❤️🇵🇱.

Polska Tożsamość. Koleją z Amsterdamu do Irkucka.

Dlaczego mówię po polsku?

W ten projekt włożyliśmy nasze serca, czym jest język ojczysty, czy to tylko zbiór wyrazów, słów, zdań, czy coś więcej? Co możemy przekazać naszym dzieciom, czym jest dla nas Polska, co mamy w sobie takiego co odróżnia nas od innych narodów, dlaczego warto pielęgnować i przekazywać język, religię, tradycję, kulturę, wartości?

Na te pytania odpowiedzą nam dzieci i ich rodzice, którzy własną postawą udawadniają, że warto mówić po polsku, warto przekazać dziecku cząstkę siebie w postaci tego co mamy najcenniejsze, języka, kultury, wartości, religii, wszystkiego tego to co czyni nas tymi kim jesteśmy! Polakami.
Reklamy