Home

Zapraszamy do obejrzenia pilotażowego fragmentu z projektu Polska Tożsamość. Koleją z Amsterdamu do Irkucka.

Amsterdam, to jeden z pilotów reportażu Polska Tożsamość. Koleją z Amsterdamu do Irkucka. Projektu, który został przygotowany z myślą o determinantach dzięki którym zostaje zachowany język polski pomimo trudności, na które napotykają Polacy poza granicami Polski. Zderzenie zachodu ze wschodem. Amsterdam i Irkuck to dwa miasta, czy aż tak różne?

Polak na Bajkale.

 

Chcesz wesprzeć nasze projekty? To bardzo proste! Podajemy numer konta:

NL66 INGB 0006 696391

Dla naszych darczyńców przesyłamy materiały z nagrań oraz gotowych projektów! Tworzymy polskie produkcje medialne w Holandii! 

 

Irkutsk Projekt

Polska Tożsamość. Koleją z Amsterdamu do Irkucka.

https://halopolonia.tvp.pl/32552251/26062017-2205

19442037_1961035200793645_3834380386778171518_o

 

Dlaczego mówię po polsku?

 

Nasz najnowszy projekt, do którego zdjęcia zaczęliśmy w marcu, włożyliśmy w ten projekt całe nasze serca, by zachęcić Was, byście mówili do dzieci w języku ojczystym.

W ten projekt włożyliśmy nasze serca, czym jest język ojczysty, czy to tylko zbiór wyrazów, słów, zdań, czy coś więcej? Co możemy przekazać naszym dzieciom, czym jest dla nas Polska, co mamy w sobie takiego co odróżnia nas od innych narodów, dlaczego warto pielęgnować i przekazywać język, religię, tradycję, kulturę, wartości?

Na te pytania odpowiedzą nam dzieci i ich rodzice, którzy własną postawą udawadniają, że warto mówić po polsku, warto przekazać dziecku cząstkę siebie w postaci tego co mamy najcenniejsze, języka, kultury, wartości, religii, wszystkiego tego to co czyni nas tymi kim jesteśmy! Polakami!

http://halopolonia.tvp.pl/32886121/19062017-dwujezycznosc

 

Witamy na stronie Fundacji Poolse Media. Polskie Media dla Ciebie i z myślą o Tobie.

Strona należy do Fundacji Poolse Media, która jest zarejestrowana w Holandii.

Naszym celem jest promocja Polski i Polaków w Holandii. Kształtowanie pozytywnego wizerunku Polaków w Holandii .

Zajmujemy się medialnym wsparciem inicjatyw, projektów, tworzonych przez inne fundacje, osoby fizyczne.

Naszym głównym celem jest dbałość o utrzymanie języka polskiego przez dzieci Polaków, zamieszkałych w Królestwie Niderlandów.

Nasze inicjatywy i projekty to wywiady, filmy istruktażowe, reportaże, zapowiedzi wydarzeń , monitorowanie wybranych imrez kulturalnych.

Chcemy być blisko Was, tylko wspólnie możemy pokazać, że Polska i Polacy to siła i charakter. Piękno ukryte w kraju i w ludziach, którzy reprezentują Polskę.

zapraszamy również na nasze strony

http://www.poolsemedia.nl, http://www.dziecko.nl

%d