Irkutsk Project

Zostań naszym SponsoremOferta dla Firm

Dla indywidualnych Darczyńców, podajemy numery naszych kont bankowych.

Stichting Poolse Media,  adres: Blaricum
Wpłaty w EUR numer konta: NL66 INGB 0006 6963 91
Wpłaty w PLN numer konta: NL26 INGB 0020 1219 11

Chcielibyśmy przedstawić Wam nasz projekt zatytuowany Polska Tożsamość. Koleją z Amstersterdamu do Irkucka. Mamy nadzieję zainteresować Was naszym projektem i prosić Was o wsparcie, ponieważ od niego zależy realizacja tak ważnego przedsięwzięcia jakim jest znalezienie odpowiedzi na pytania dotyczące zachowania języka polskiego, budowania polskiej tożsamości.

Misja- O czym opowiadamy?

Daleka Syberia, potomkowie zesłańców, nieludzka ziemia kontra współczesny Amsterdam, gdzie nie do końca udaje się przekazać język polski już w drugim pokoleniu. 

Co takiego charakteryzuje Polaków, którzy od pokoleń utrzymali polską kulturę, język miłość i sentyment do Polski.

Dlaczego pomimo to, że urodzili się na Syberii wciąż czują się Polakami?

Jak przekłada się  zderzenie kultury zachodu z kulturą wschodu na zachowanie polskiej tożsamości? 

Czego możemy nauczyć się od Sybiraków, by zachować polską tożsamość w Europie Zachodniej?

Podróż koleją z Europy Zachodniej do dalekiej Azji, 8000 km w jedną stronę pomogła odpowiedzieć nam na te pytania.

Odpowiedź na powyższe pytania odnaleźliśmy podczas rozmów z mieszkańcami Syberii, wśród których są potomkowie zesłańców oraz polskich rodzin, które w 1910 roku wyjechali za chlebem.

Pragniemy się z Wami tę wiedzą podzielić. Bo to co nas łączy to to kim jesteśmy, skąd pochodzimy i co jesteśmy w stanie przekazać naszym dzieciom, kształtuje kim będziemy w przyszłości MY Polacy. Niezależnie od tego na czyjej ziemi przyjdzie nam żyć.

Forma Projektu

Projekt ma zazadanie dotrzeć do każdego kto jest zainteresowany tym co składa się na to kim jesteśmy. Co determinuje naszą tożsamość.

Przekaz multimedialny, nagrany dokument, profesjonalne zdjęcia, składają się na obraz, który ma za zadanie dotrzeć do najgłębszych zakamarków naszej świadomości. Pomóc odnaleźć odpowiedź kim jesteśmy?

Dlatego współczesna forma przekazu jaką jest obraz ma nam to ułatwić.

 Za Nami!

Projekt realizujemy od roku, rozpoczął się wyjazdem koleją na Syberię . Podróż, która trwała blisko dwa tygodnie, miała nam choć trochę przybliżyć odległość jaką w nieludzkich warunkach pokonywali zesłańcy na Sybir.

Dia1

Na miejscu w Irkucku, Wierszynie przeprowadziliśmy cenne wywiady z potomkomi zesłanych Polaków, które pozwalają zobrazować ile z Polski udało się im zachować w sercach. Są to ludzie, którzy nadal mówią po polsku, czują się Polakami. Ich domem jest Syberia. Nieludzka ziemia, którą pokochali. Jak wygląda współczecny Sybir? To wszysko chcemy Wam zobrazować. Udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące zachowania polskiej tożsamości.

2

Za nami

Ponowny wyjazd do Irkucka pozwoli nam nagrać dodatkowy obraz, którego zabrakło nam w filmie. Konieczne jest również zrobienie profesjonalnych portretów, które zwięczą projekt. Niech świat zobaczy tych niesamowitych ludzi!

Postprodukcja i nagranie płyt DVD, pozwoli nam pdzielić się z Wami efektami naszej pracy. Zobaczycie na własne oczy Syberię i polskich Sybiraków, w zupełnie innym świetle.

Zbieramy na:

  • postprodukcja
  • indentyfikacja graficzna
  • wytłoczenie płyt DVD
  • udźwiękowienie i zakup praw autorskich do wybranych utworów
  • wydruk i oprawa graficzna zdjęć
  • promocja projektu
  • organizacja wystawy multimedialnej projektu

Projekt planujemy zamknąć jesienią 2018 roku


Polska Tożsamość. Koleją z Amsterdamu do Irkucka.

%d bloggers like this: